/ 12 lipca, 2024

Informacje na temat naboru

Termin naboru: 5.07.2024 godz. 18:00 – 19.07.2024 godz. 11:00

Forma naboru: elektroniczna, za pomocą systemu informatycznego SRW

Link do formularza zgłoszeniowego: https://formularze.us.edu.pl/form/index/5422

Opis aktywności, które można realizować w ramach programu stażowego

Miesięczny staż, rozumiany jako pobyt doktoranta lub doktorantki w zagranicznej jednostce akademickiej, naukowej lub prowadzącej badania, trwający 1 miesiąc, w czasie którego realizowane są zadania związane z Indywidualnym planem badawczym doktoranta/doktorantki, zakończony raportem.

W przypadku doktorantów dyscyplin artystycznych przez działania naukowe rozumie się działania artystyczne.

Kto może ubiegać się o staż

Udział w stażu może ubiegać się osoba spełniająca łącznie następujące warunki:
1) posiada status doktoranta szkoły doktorskiej;
2) terminowo rozliczyła pierwszy rok kształcenia w szkole doktorskiej;
3) przygotowuje międzynarodowy projekt doktorski, rozumiany jako projekt, w którym doktorant będzie współpracował z naukowcem z zagranicy;
4) złożyła poprawny wniosek za pośrednictwem formularza podanego w niniejszym ogłoszeniu;
5) w formularzu złożyła oświadczenie przedstawiciela ośrodka zagranicznego o gotowości przyjęcia doktoranta/-ki na staż z zagwarantowaną opieką naukową

Koszty dopuszczalne w projekcie

Wyjazdy rozliczane są w formie ryczałtowej, wypłacanej według schematu:

• 80% środków przed wyjazdem
  • 20% środków po powrocie i spełnieniu wymogów programu

Środki przyznawane obejmują:

1. Koszty utrzymania na zakwaterowanie i wyżywienie w wysokości 12 000 PLN.
  2. Koszty podróży w zryczałtowanej wysokości zależnej od odległości pomiędzy miejscem zamieszkania a instytucją przyjmującą (od 1000 do 5000 PLN).
  3. Dodatek na zagospodarowanie w wysokości 5000 PLN dla wybranych projektów.

Szczegóły oceny wniosków i realizacji staży opisuje Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w programie stażowym, stanowiący załącznik do Zarządzenia nr 79/2024 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.